Sıkça Sorulan Sorular?

Müşterilerimizden en çok gelen 5 soruyu sizler için derleyip aşağıda bulunan soru-cevap seçeneklerinde cevaplamaya çalıştık; Eğer farklı bir problem için bilgi almak isterseniz aşağıda bulunan iletişim formundan yada 7/24 telefon ile tarafımıza ulaşabilirsiniz.

1Lavabom yada gider boruları neden tıkanır ?

Bina da kullanılan tuvaletlere erimeyen cisimlerin atılması kanalizasyonları tıkar. Lavabolara dökülen yağlı yemek artıkları pis su giderlerini borularını ve kanalizasyonu tıkar. Sanayi olan bölgelerde pis su giderlerine atılan kumaş, bez parçaları, poşet ve hacimli kimyasal atıklar kanalizasyonu tıkamaktadır.

2Yapılan işler çok pahalı işlemlermidir ?

Kesinlikle pahalı değildir aksine açılmayan gideler size daha çok masraf ve zaman kaybı yaşatacaktır uygun fiyat politikamız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

3Müşterek dairede oturuyorum giderim taşıyor kime ait olduğunu nasıl anlarım ?

Eğer siz su dökmediğiniz halde sizin giderlerden su taşıyor ise müşterek evlerden kaynaklı ve ana hat üzerindeki borularda tıkanma olmuştur bu sorunun müşterek ev yada iş yeri sahiplerince giderilmesi gerekir.

4Kullandığınız makinalar bina içerisindeki borulara zarar verirmi ?

Kesinlikle hiç bir zararı yoktur tıkalı gidere göre uygun aletler kullanarak gider içerine gönderdiğimiz yaylı spiral dönerek girip çıktığı için hiç bir zarar vermeyecektir. Tıkalı bölgeye kadar sorunsuz bir şekilde dirseklerden kıvrılarak gider ve sorunu çözer.

5Tıkalı giderim muskiyemi ait yoksa banamı ait nasıl anlarım ?

Rögar kapağınızı açıp içerisine gider borularına bakın su ile dolu ise muski ye ait eğer su yok ise size aittir. Bu konuyu iki başlıkta düşünmek gerekirse şehir kanalizasyon tesisatı ve bina içi kanalizasyon tesisatı diye ikiye ayıralım biz bina içinden şehir kanalizasyon hattına bağlı giderlerdeki sorunlara müdahale yapıyoruz.

Farklı bir konuda bilgi almak istiyorum !